Kázne

Prihlásenie

Prihláseným užívateľom sú dostupné ďalšie materiály a informácie. Prosím, zaregistrujte sa!Prišli ku nám policajti 2012

      

       Veľká preveľká radosť zavládla v našej škôlke dňa 26. apríla 2012, kedy sme privítali medzi nami policajtov.

       Pán policajt nás poučil o tom, že cesta nie je ihrisko pre deti na hranie. Je to miesto, kde platia určité pravidlá, ktorými sa musíme riadiť. Naučili sme sa, že na druhú stranu cesty prechádzame cez  prechod prechodcov a čakáme na zelené svetlo na semafore. Nikdy sa nehráme na ceste s loptou.  Príjemne sme prekvapili uja policajta s tým, že sme poznali skoro všetky dopravné značky, ktoré nám ukázal.

       Na premietačke sme si pozreli ako vyzerá väzenská cela. Bola tam len jedna posteľ, stolička, zamrežované okno a vôbec sa nám to nepáčilo. Vieme, ako sa máme správať, aby sme sa tam nikdy nedostali.

       Veľký hrmot na školskom dvore nás upozornil na to, že sa tam niečo deje. A naozaj! Krásna policajná motorka sa nám predviedla v plnej kráse. Deti aj s pani učiteľkami si ju vyskúšali a zapózovali pred objektívom fotoaparátu. Sirény, húkačky, blikačky všetko sme si mohli chytiť a vyskúšať. Prišlo aj zásahové vozidlo, ktoré sa používa pri dopravných nehodách. Ujovia policajti nám predviedli techniku, ktorá je potrebná pri zachraňovaní ľudských životov. Nakoniec sme si mohli zajazdiť na štvorkolke. Bol to pre nás vzrušujúci zážitok.

 

Základná škola

Aktuálne
Zameranie ECZŠ
Please wait while JT SlideShow is loading images...
Photo Title 1Photo Title 2Photo Title 3Photo Title 4Photo Title 5copyright: Cz ECAV na Slovensku Rožňava, Webmaster: J.O. All rights reserved .

[CNW:Counter]