Prihlásenie

Prihláseným užívateľom sú dostupné ďalšie materiály a informácie. Prosím, zaregistrujte sa!Prehliadka spevokolov Gemerského seniorátu ECAV
Rožňava 24. júna 2012

 

"Milí bratia a sestry, obdarení talentom spevu i talentom počúvania spevu, prajem nám všetkým požehnané popoludnie. Dovoľte mi otvoriť toto dnešné seniorálne popoludnie veršom z 33 Žalmu: „Oslavujte Hospodina citarou, ospevujte ho desaťstrunovou harfou!“

Zamysleli ste sa už niekedy nad touto výzvou zo žalmu? Nebolo by to dnes niečo starodávne, zašlé a určite nemoderné? Málo kto vie, že tieto nástroje sa do biblického Izraela a k Božiemu ľudu dostali od Sýroféninčanov a že to v tom čase, keď vznikali žalmy boli asi tak nové a a nepoznané nástroje v chrámovom časopriestore  ako keby som sa dnes v kostole objavil s elektroakustickou gitarou. Skrátene, žalmista vyzýva: hrajte na čom viete a spievajte ako chcete, len nech to je na Božiu slávu!"

Týmito slovami a biblickým veršom privítal účastmíkov stretnutia ThDr. Jerguš Olejár, PhD., zborový farár nášho cirkevného zboru a senior GES.

Fotogaléria z prehliadky spevokolov

 

Posledná zmena na Sobota, 11 August 2012 16:16
 

Základná škola

Aktuálne
Zameranie ECZŠ
Please wait while JT SlideShow is loading images...
Photo Title 1Photo Title 2Photo Title 3Photo Title 4Photo Title 5copyright: Cz ECAV na Slovensku Rožňava, Webmaster: J.O. All rights reserved .

[CNW:Counter]